Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Další novinky v dnešních betaverzích iOS a iPadOS

David Hořínek 4

Dnes Apple kromě betaverze nového Xcode vydal také testovací verze ostatního softwaru – bety iOS a iPadOS 13.4, Catalina 10.14.4, WatchOS 6.2 a tvOS 13.4

Samozřejmě jsme se dočkali klasických menších věcí, jako jsou nové emoji ?, ale rád bych se podělil o pár věcí, které mi udělaly radost:

Navigační aplikace 3. stran můžou využívat domácí obrazovku v Carplay

Dashboard/domácí obrazovka Carplay se většinou skládá z Apple mapy, sekce ovládání přehrávače a sekce navigačních instrukcí. Od nové verze iOS 13.4 budou moci aplikace jako Google Maps nebo Waze využívat i tuto domácí obrazovku pro zobrazení navigace a nebude třeba je zvlášť spouštět samostatně.

Nemožnost mít na domácí obrazovce v Carplay nic jiného než Apple mapy, mi velmi vadila. Z této změny mám velkou radost! Bohužel narozdíl od USA jsou u nás tyto mapy hůře použitelné než jiné alternativy. Nyní budete moci při jízdě autem bezpečně sledovat navigaci a zároveň přepínat audio.

Sdílení složek v iCloudu

Možnost sdílet celé složky, a nikoliv pouze samostatné soubory, nám byla představena během uvedení systému iOS 13 na WWDC v červnu minulého roku. Doteď tato schopnost systému bohužel chyběla.

Sdílení složek v iCloudu byla velmi žádaná funkce, která byla dostupná pouze na okamžik v betě iOS 13. Apple tuto možnost odebral a vrací ji až po mnoha měsících. Doufám, že všechny chyby byly během té doby vychytány a budu moci zcela zahodit Dropbox.

CarKey API

Nové API (rozhraní pro programování aplikací) s názvem CarKey by mělo v budoucnu umožňovat u kompatibilních vozidel odemykání/zamykání a dokonce startování motoru pomocí iPhonu a Apple Watch. Klíček k autu by tak mohl být minulostí.

Virtuální klíč k vozidlu by mělo jít sdílet například s rodinou na dálku bez potřeby hlavního zařízení u auta.

Změna ikonek v aplikaci Mail

Maličkost, ale jak potěší! Funkce smazání/archivace emailu se už nenachází hned vedle tlačítka pro odpověď.

Nákupy v aplikaci pro Apple Watch

V novém watchOS 6.2 bude možnost provádět nákupy v aplikacích přímo z vašeho zápěstí.


Fotografie Carplay dashboardu použita z článku Macstories.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *