Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Další informace k novému iPadu Pro a klávesnicím

David Hořínek 3

Ke včerejšímu oznámení iPadu Pro jsem postupně přidával další informace do článku. Ale je toho nyní víc, takže aby se to neztratilo, přidávám to do samostatného článku. Pro základní informace se můžete prokliknout do původního oznámení, ale kromě toho navíc i díky 9to5Mac víme:

iPad Pro podporuje narozdíl od nového Macbooku Air standard Wi-Fi 6.
Všechny tablety mají také 6GB operační paměti (předchozí modely měly 4 GB/6 GB RAM v 1TB verzi). To pomůže aby na pozadí bylo uspáno více aplikací.

Dále se objevila videa, která vysvětlují blíže nové funkce iPadu.

Nové reklamy na iPad Pro

Bližší informace ke klávesnicím s touchpadem

Nové reklamy Apple krásně ukazují možnosti ovládání novým kurzorem a touchpadem a také v praxi novou klávesnici. Ta vypadá velmi dobře. Dostupná by měla být v květnu, bohužel za vysokou cenu. 300$ za menší (cca 7000 Kč bez DPH) a 350$ za větší verzi (cca 8000 Kč bez DPH). Dobrá zpráva ale je, že klávesnice je kompatibilní i se staršími verzemi iPadu Pro 11/12,9″.

Logitech také přichází se svojí vlastní verzí klávesnice pro iPad Air 10,5″ (kompatibilní i s iPad Pro 10,5″) a iPad 10,2″. Cena je poloviční – 150$ (cca 3500 Kč bez DPH).

Osobně mám starší verzi klávesnice od Logitechu Slim Combo pro iPad Pro 10,5″ a jsem s ní velmi spokojený.

Pokud ale nechcete pořizovat klávesnici, iPad půjde spárovat i s jinou bluetooth myší a samozřejmě s Magic Mouse a Magic Trackpadem od Apple. Obzvlášť trackpad bude skvělá volba kvůli skvělé ovladatelnosti gest.

Craig Federighi, můj oblíbený Hair Force One, senior vice president of software engineering, v následujícím videu představuje do detailu nové ovládání iPadu trackpadem. Pokud bychom měli normální představení, tak bychom se takového dema dočkali na jevišti.

Na celé video se můžete podívat na stránkách The Verge.

Na následujícím videu můžete vidět, jak nový kurzor funguje a jak se přizpůsobuje aktivním prvkům na obrazovce.

Osobně se velmi těším na nové možnosti ovládání v iPadOS 13.4 a hodlám je otestovat hned, jak systém vyjde. Nyní je venku Golden Master verze (téměř finální), takže veřejné verze se dočkáme velmi brzy.

LIDAR – time of flight senzor

LiDar umí měřit rychlost vrácení světla zpět do senzoru a tím měřit hloubku. Že to bude super pro fotografování je fakt, jen to zatím Apple nejspíš nevyužívá. Ale pro rozšířenou realitu to bude velké. Tady se můžete podívat na demo od vývojářů v různých aplikacích.

Aktualizace článku 8. 4. 2020: Původně bylo v článku napsáno, že iPady Pro i přes chybějící zmínku od Applu, mají nový U1 čip pro přesnou lokalizaci zařízení. Bohužel Apple nepotvrdil, iFixit nenašel… a John Gruber z www.daringfireball.com dle jeho zdrojů potvrdil, že skutečně iPad Pro 2020 U1 čip nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *