Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl třetí

Kristýna Hořínková 0

Koronavirus se šíří raketovým (granátovým) způsobem. Vláda vyhlásila nouzový stav. Většina lidí zůstává doma. Ruší se veřejné akce. Omezuje se shromažďování lidí nad 30 osob. Ostatní opatření nařízené vládou bez problémů najdete všude na internetu.

Sice nesmíme podléhat panice, ale současně si všichni musíme uvědomit, že situace je opravdu vážná a všechna potřebná opatření je nutné dodržovat. Takže sbohem vysněná svatbo. Snad nás na matrice aspoň oddají.

To, že se po hlavě řítíme do ekonomické krize už je nevyvratitelným faktem. Jak koronavirus ovlivňuje společnost Apple již popsal David krátce ve svém článku. Já se asi pro odlehčení situace zaměřím na něco, co Vás snad zase trochu rozesměje a přijdeme všichni na jiné myšlenky.

Posledně jsem se trošku rozepsala o iPhonu a make-upu. Dneska bych se ráda věnovala nabíjení iPhonu vs odlet letadla.

Jak jsem již psala, Davča mi pořídil bezdrátovou nabíječku od Epico. Je to docela šikovná věcička, ale… Nejsem ani strojař, ani chirurg. A ještě k tomu jsem blondýna (což v jistých situacích má i své výhody, ale bohužel ne v této). Touto jednoduchou kombinací nám vznikne co? Tušíte správně, PROBLÉM. Umístění iPhonu na podložku pro nabíjení je pro mě osobně totiž trošku problematické (a jelikož se už párkrát ráno rozčiloval i můj milovaný skoro muž, předpokládám, že se mu to stalo taky, ale ptát se na to raději nebudu).

V čem je ale ten zapeklitý a skrytý problém? Pokud iPhone neumístíte s chirurgickou přesností na střed, nebude se Vám jednoduše iPhone nabíjet. Sranda? Nikoliv.

A co taková mírná nepřesnost může způsobit? Tak třeba to, že pokud iPhone na nabíječku dáváte ve chvíli, kdy Vám zbývá posledních pár procent baterie, nastavíte budík, umístíte jej nepřesně na nabíječku a jdete spát, tak v lepším případě jen prostě zaspíte do práce (u Davči se mírné hodinové zaspání může protáhnout až o několik hodin, protože je to spáč). V horším případě, pokud ještě den předtím trochu pijete, Vám uletí například letadlo na dovolenou, protože vzbudit se hodinu před odletem letadla z Vídně prostě a jednoduše nestačí (pokud se tedy neumíte teleportovat). Takže na to pozor. Ani Apple ani výrobce nabíječek Epico Vám totiž letenky neproplatí. Pokud si ale myslíte, že tomuto problému můžete předcházet tím, že nebudete jelita, tak se mýlíte. Už se nám stalo i to, že nabíječka začala bez problému nabíjet, tudíž my jsme se s pocitem vítězství uložili ke spánku, ale potom z ničeho nic nabíjet přestala a probíhající aktualizace iPhone zcela vybily. A krásné a sladké zaspání je na světě. Shrnula bych to tedy slovy: „výsledek nabíjení může být nejistý“. To by českému spotřebiteli mohlo stačit. V USA bych doporučovala ještě připsat, nedávejte nabíječku do mikrovlnky, nepokládejte na nabíječku kočku a nemlaťte nabíječkou přítele, který Vám ji dal.

Kromě výše uvedeného mi na nabíječce ještě vadí jedna věc. Dioda, která při nabíjení bliká. To Vám může (pokud trpíte lehčím spánkem, epilepsií či náměsíčností) mírně znepříjemnit spánek. Někomu to nejspíš nevadí, ale já osobně toto maličkaté blikající světýlko v noci vnímám a není mi to příjemné. Mám ale smůlu, protože když nabíječku vytáhnu ze zdi, aby mi neblikala u hlavy, tak Davča, který naznal, že mu světýlko nevadí, používá nabíječku vesele dál, a proto v ložnici blikáme vesele jako v Las Vegas.

Závěrem tedy musím říct, že nabíječka od Epico je fajn, pokud máte po ruce pravítko anebo metr a nechcete spát.

Mějte se krásně a dávejte na sebe a Vaše iPhony všichni pozor!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *