Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak přidat hudbu do Apple Watch

Honza Kalabus 0

Když jsem si původně Apple Watch kupoval, myslel jsem si, že to podpoří můj názor, abych se začal hýbat… Sice jsem pořád ještě nezačal, ale je to fajn bižuterie do každé rodiny. 🙂

9/10 uživatelů Apple Watch doporučuje.

Pokud bych měl srovnávat s ostatními konkurenčními chytrými hodinkami, tak bych řekl, že Apple Watch jsou až na druhém místě. Nejrůznější aplikace jsou samozřejmě fajn a Apple ví, jakým směrem vývoj směřovat (asi?..). V čem ale trochu zaspal je aplikace Cvičení. Zcela objektivně, pokud bych byl člověk sportující nebo správný český horal s ponožkama v sandálech, pravděpodobně bych jako první možnost bral hodinky od Garminu. Při poměru cena/výkon samozřejmě jednou přesáhnou Apple Watch, ale jejich funkčnost z pohledu cvičení, turistiky a primárně výdrže baterky, nemá konkurenci.

Kvůli tomu ale tenhle článek opravdu není. Pojďme se dnes podívat na to, jestli Apple Watch zastoupí iPod a jak si z Apple Watch přehrát vaši oblíbenou hudbu.

Pamatujete si dobu, kdy ještě Steve Jobs vystoupil před obecenstvo a z kapsy vytáhl iPod? Ne? To nevadí, protože iPod z dlouhodobého hlediska dle mého názoru nemá cenu pořizovat. To i za předpokladu, že iPod Touch lze aktuálně pořídit za 5.990,- a funkcionalitou prakticky dosahuje, až tedy na SIM kartu a výkon, na iPhone.

Můj první a zároveň poslední iPod byl Shuffle v roce 2010 a musím říct, že dodnes si myslím, že byl hodně přeceňovaný. 5 tlačítek, dva přepínače (jeden pro vypnutí a zapnutí, druhý na režim výběru hudby).

Oklikou se vracíme zpátky k názvu článku. V dnešní době tento iPod Shuffle hravě nahradí Apple Watch. Proč? No, protože v základu kapacitou dosahují šestinásobku, než původní iPod (2GB). Přitom mají hravější prostředí a člověk je automaticky po ránu dá na ruku a do určité míry zastoupí i funkcionalitou novější iPody Touch.

Pokud bych však šel hlouběji, iPod má minimálně přívětivější prostředí pro správu hudby. Nedávno jsem se hecl a poprvé v životě si šel za pomoci aplikace CARROT fit udržet svojí kondici (hah). Telefon jsem nechal na nabíječce, dal si do uší AirPody (recenze na AirPods 2 nebo AirPods Pro) a odkráčel do vedlejší místnosti. V tom se samozřejmě hudba přerušila, problém? Ano, chci si samozřejmě pustit písničku Eye of the Tiger, aby to cvičení za něco stálo.

Nedbal jsem na problém a automaticky šel pustit hudbu z Apple Watch a v tu chvíli nastal problém. Jediná varianta jak, byla přehrát hudbu z iPhonu za pomocí WiFi – malá výhra? Nikoliv…

Odezva, než se hudba začala přehrávat byla otřená, nemluvě o tom, že to zasekalo celé hodinky (u Series 0,1,2 bych to asi pochopil – Series 4 mě trochu zaskočili). Znechucen jsem tedy sedl zpátky na židli a začal Googlit, jak tedy aplikace Hudba na Watch má fungovat. K mému překvapení, ještě hůř než když chcete dát hudbu do již zmíněného iPodu (je jedno, jestli Shuffle nebo Touch).

Jak tedy přidat Hudbu do Apple Watch?

Základním předpokladem je vlastnit iPhone a mít hudbu (v zásadě je už jedno v jak získanou) – osobně využívám Apple Music, ale o tom až někdy jindy ?

Jsem asi jediný člověk, který nevyužívá vytvoření Playlistů v rámci nálad, hudebních žánrů a jiných. Jsem člověk, který sedne k počítači, zapne Hudbu dá náhodné přehrávání a když mi náhodou něco nesedí do nálady, přepnu. A zde je první crash, Apple Watch, pokud nechcete přidávat jednu písničku po druhé. Mimochodem, to je taky dobrá lahoda (4 kliknutí na přidání jedné písničky a každá další, další 4 kliky) Musíte mít vytvořené právě Playlisty. Jak jsem již zmiňoval – Simple person, simple life – vytvořil jsem Playlist, překopíroval tam všechny písničky, nastavil si hrdě, že každá další přidaná písnička padne do daného playlistu. Pokračoval do aplikace Watch na telefonu do sekce Hudba a dal, že chci právě tento vytvořený Playlist přidat na hodinky. V kostce:

Návod, krok po kroku.

  1. Pokud nemáte vytvořený Playlist – tak doporučuji vytvořit v iTunes, případně Hudbě na počítači. Zabere to mnohem méně času a neztratíte přitom tolik nervů.
  2. Otevřít aplikaci Watch na iPhone a najít v menu Hudba
  3. V sekci „Playlisty a alba“ přidat Vámi vytvořený Playlist, který chcete mít na Apple Watch.

Člověk by řekl, že je vyhráno, ale bohužel – „Hudba se stahuje, když se Apple Watch nabíjí a jsou v dosahu iPhonu“. Takže posledním bodem je odložit večer hodinky na nabíječku.

Jak dopadlo protahování/cvičení asi psát nemusím… ?

Pokud se Vám druhý den u jednotlivých písniček v hodinkách neobjeví ikona mráčku (Cloudu) je vyhráno. Pak už jen stačí vybrat hudbu a zařízení přes které se má hudba přehrát a malé vítězství člověka nad přístrojem je opět v kapse.

Díky výše zmíněnému návodu si můžete hudbu z Apple Watch přehrát samozřejmě na AirPods nebo AirPods Pro. Nesmí chybět i další bluetooth sluchátka jako BeatsX případně PowerBeats. A samozřejmě uspějete i s dalšími bezdrátovými bluetooth sluchátky, která budete mít spárovaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *