Není to tak dávno, kdy jsem od své báječné ženy dostal k Vánocům AirPods 2 s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.
V rámci balení to nebyla raketová věda. Tak jako u všech Apple produktů. Tady máš krabičku, v krabičce máš produkt, pod produktem kabel, nad produktem návody a stickers. Wait, stickers tam nejsou… Jeden by zaplesal, majitelé jedničkových Oktávek právě přišli o 10 koní kvůli nálepce.
Pojďme zpět k samotným AirPods, tak jak zmiňoval Michal ve svém článku o AirPods Pro. Člověk by předpokládal, že to bude hrát dobře a ono taky hraje – porovnávat můžu například s Beats BeatsX. Diametrální rozdíl zvuku špunty versus obyčejné pecky? Určitě ne. Zvuk je přesně takový, jaký ho lidské ucho potřebuje slyšet. Cenovka za AirPody je však dvojnásobná. Vyplatí se to? Do určité míry ne.
Popravdě jsem od AirPodů očekával trochu lepší odezvu a kompatibilitu s ostatními Apple produkty. Pokud v práci posloucháte hudbu z MacBooku a najednou Vám někdo zavolá na iPhone nastane trochu kolize. Tohle i za předpokladu, kdy máte prolinkovaný iCloud na všech zařízení. Ne, vždy je žádoucí vzít hovor z MacBooku, kor v práci, kde Wi-fi funguje jak funguje a hovor často selže. Jak to teda probíhá? Z mého pohledu docela humorně.
- Krok 1: AirPods mít připojené k počítači
- Krok 2: Zaregistrovat že někdo volá.
- Krok 3: Sundat pravé sluchátko
- Krok 4: Vzít hovor a začít mluvit
- Krok 5: „Vydržte, já jen popoběhnu“ a modlit se, aby se AirPody zobrazili jako výstup na iPhonu
- Krok 6: Poslouchat zaseknutý MacBook jak neustále přehrává znělku volání snažíc se synchronizovat s iPhonem
- Krok 7: Slyšet vítězoslavný „TuDum“ z levého sluchátka
- Krok 8: Nasadit i pravé sluchátko
- Krok 9: „Slyším se?“
Tím ale nekončíme. Vracím se zpátky na pozici.
- Krok 10: „Děkuji, mějte se hezky, nashledanou“
- Krok 11: Připojit zpátky na MacBook
- Krok 12: Pustit Hudbu
- Krok 13: Čekat, zmáčknou Play a divit se proč to nejede.
- Krok 14: Command + Q
Asi vlastně nepotřebuju poslouchat hudbu…
Hlavní rozdíly mezi bezdrátovým nabíjecím pouzdrem a kabelovým. Dioda – ano, přesně tak. Uděláme revoluci, změníme vzhled AirPods wireless charging casem. Přesuneme diodu, z vnitřního prostoru, ven! Komu tím prospějeme? Nikomu. Kolik času ušetříme uživatelům tohoto pouzdra za pouhých 2.290,-? Nikomu. Protože dotyčnému přidáme spoustu času, aby správně položil pouzdro na nabíjecí destičku.
Popravdě dodnes se mi nepovedlo jí umístit tak, aby se opravdu nabíjely. Vzhledem k tomu, že měl včera Chuck Norris své 80 narozeniny, tak si neodpustím. „Legenda praví, že Chuck Norris byl jediný člověk, který dokázal nabít bezdrátové pouzdro AirPodů bezdrátově“. Možná je to nabíječkou od značky Epico, možná gramlavýma rukama, možná technologií v nabíjecím pouzdře. Kabel to nakonec stejně vyřešil vždy nejlíp a stejně tak bych ocenil mnohem více spekulované navýšení kapacity, díky jinému uložení sluchátek v pouzdře.
Pokud bych hodnotil samotné zpracování sluchátek, tak jsme opravdu na příkladné hranici. Všechny hrany po zavření pouzdra krásně dolíhají, senzory na reakci (přehrát, přepnout, Siri) se po troše cviku chovají přesně tak, jak by člověk předpokládal. Za mě jen veliká škoda, kolik prachu se nastřádá v okolí magnetů a poměrně složitější čištění.
[…] svojí kondici (hah). Telefon jsem nechal na nabíječce, dal si do uší AirPody (recenze na AirPods 2 nebo AirPods Pro) a odkráčel do vedlejší místnosti. V tom se samozřejmě hudba přerušila, […]
[…] Pokud vás zajímá k AirPodům více informací, Michalovu melodramatickou recenzi AirPodů Pro si můžete přečíst tady. Honzův článek, který se více věnuje starostem s bezdrátovými sluchátky, najdete zase zde. […]