Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak určit pravost MagSafe nabíječky

David Hořínek 2

Koupili jste si novou MagSafe nabíječku a nejste si jistí, jestli se jedná o pravý Apple produkt? Naštěstí existuje snadný způsob, jak to ověřit.

Napodobeniny, kopie, fejky. Spoustu jmen, velmi podobný design originálu, zlomková cena a ošizená elektronika. To všechno mají společné levné výroby z Číny. Dnes seženete levnou kopii prakticky čehokoliv. Problém je v tom, že někdy bývá velmi složité rozpoznat originál od falešného výrobku.

Čtěte více na Granátovým jablku:

MagSafe nabíječka má plný výkon jen s 20W adaptérem

MagSafe doplňky pro iPhone 12 – nabíječky, peněženka, obaly

Vyčerpávající recenze nabíječky MagSafe

Nabíječka Apple MagSafe

Koupit si pro sebe nabíječku z Aliexpresu je jedna věc. Na tom není nic špatného. Průšvih ale nastává, když takzvaný obchodník prodává napodobeniny jako originály. Takové inzeráty najdete na Aukru, Bazoši, Facebook Marketplace a jedná se o podvod. Že je něco špatně pak poznáte až při pokusu o připojení k telefonu nebo při používání příslušenství.

I když je nakupování levných nabíječek a kabelů z Číny velmi lákavé kvůli ceně, buďte hodně obezřetní. Podezřele levná elektronika přinejlepším málo vydrží, přinejhorším poškodí vaše zařízení nebo způsobí požár.

Když už nakupujete z Asie, vybírejte alespoň kvalitnější značky. Například Anker nebo Baseus z jejich oficiálních obchodů.

Jak poznat pravou, originální MagSafe nabíječku

  1. Připojte nabíječku na záda telefonu
  2. Otevřete nastavení
  3. Vyberte kategorii Obecné
  4. Klepněte na položku Informace

Pravá MagSafe nabíječka zobrazí v nastavení položku „Apple MagSafe Charger“, která lze otevřít pro zobrazení dat jako je výrobce, model a firmware. Pravé MFI nabíječky od ostatních výrobců se zde nezobrazují, jejich pravost tedy tímto způsobem bohužel ověřit nelze.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

  1. Petr Petr

    Dobrý den, velmi by mě zajímalo, zda lze pravost MagSafe nabíječky určit i v případě, že mám sice telefon, jehož nabíjení tato nabíječka podporuje, avšak který nedisponuje systémem pro zarovnání a uchycení MagSafe (jedná se o iPhone SE 2020 128 GB). Jinými slovy, zobrazí se v článku zmiňovaná kolonka nabíječky i u iPhone SE 2020? Také bych rád věděl, jak probíhá nabíjení tohoto telefonu s tímto typem nabíječky (doba nabíjení atd), jak přesně je potřeba odhadnout zarovnání cívek a kde se přibližně na telefonu nachází místo, kterého by se měl MagSafe dotýkat. Mnohokrát děkuji za odpověď.

    • Zdravím Petře, díky za dotaz. Můžu říct že u ostatních telefonu se nabíječka chová jako klasická bezdrátová nabíječka. To znamená, že nabíjení je omezené na 5 resp. 7 a půl wattů. Telefonům bez MagSafe chybí speciální NFC coil, proto se tam nejspíš nedá dohledat informace o pravosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *