Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zjistit kondici baterie na Apple Watch

David Hořínek 3

Kondice baterie je velmi šikovná funkce, která umožňuje odhadnout zbývající životnost baterie. Jedná se o užitečný ukazatel při koupi zařízení z druhé ruky.

Ve WatchOS 7 nyní kondice baterie přichází i pro Apple Watch.

K čemu slouží kondice baterie

Apple zavedl funkci kondice baterie již v roce 2018 pro iOS 11.3. Tehdy tím firma reagovala na žaloby, které tvrdily, že Apple úmyslně zpomaluje starší iPhony.

To se následně skutečně potvrdilo. V případě nadměrně opotřebované baterie docházelo k tomu, že iPhone snížil výkon. Tím se snížil maximální odběr z baterie, která by jinak mohla při plném vytížení telefon vypnout, protože nedokázala dodávat dostatečný proud.

Zobrazení grafu vybíjení a nabíjení baterie na iPhonu

Aby Apple tuto situaci reflektoval, přidal do iOS sekci Baterie, která kromě grafu nabíjení a spotřeby jednotlivých aplikací obsahuje také sekci Kondice, která ukazuje celkovou maximální kapacitu baterie. Nová baterie má logicky stav 100 % a v průběhu času toto procento klesá. Pro názorný příklad – můj iPhone 11 má téměř po roce 97% kondici baterie.

Kondici baterie ovlivňuje mnoho faktorů – od četnosti nabíjení, přes vystavení extrémním teplotám (mrazu, horku), nabíjením nevhodnými (neoriginálními) adaptéry, zapnutá optimalizace nabíjení atd.

Zpomalení stárnutí baterie můžete pomoct i jednoduchým zapnutím optimalizovaného nabíjení baterie, které v noci nabíjí zařízení na 80 % a dobije ho do plna až před budíkem.

Kde najít kondici baterie v Apple Watch

Kondice baterie v hodinkách se dá najít jednoduše:

 • Na hodinkách otevřete aplikaci Nastavení
 • Najděte sekci Baterie
 • Sjeďte dolů a zvolte možnost Kondice baterie
Kondice baterie a Optimalizované nabíjení na Apple Watch

Tuto hodnotu doporučuji při zakoupení hodinek z druhé ruky kontrolovat. Do 90 % kapacity výdrž na baterii příliš nepoznáte. Hodnoty pod 80 % jsou již kritické a baterie může být zralá na výměnu.

Zároveň v této sekci nastavení nechte zapnuté optimalizované nabíjení Apple Watch, tím stárnutí baterie zpomalíte.


Sledujte Granátový jablko na Facebooku, Twitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

 1. Monika Monika

  Dobrý den,
  a jak zjistit stav baterie u AW 1.gen?
  Děkuji

  • Dobrý den. Kondice baterie je funkce watchOS 7 a tento systém bohužel Apple Watch 1. generace nepodporují. Minimálním požadavkem jsou Watch Series 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..