Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zjistit vše o baterii Macbooku – CoconutBattery

David Hořínek 0

Chcete zjistit počet cyklů, aktuální opotřebení baterie a další data?

Použijte jednoduchou aplikaci CoconutBattery!

CoconutBattery je jedna ze základních aplikací, kterou by měl mít nainstalovanou každý majitel přenosného Macu. A nejen ti. Tahle šikovná appka totiž umí taky přečíst statistiky baterie iPhonu nebo iPadu.

Mezi další šikovné aplikace zdarma patří AppCleaner, který slouží ke kompletní a rychlé odinstalaci aplikací na macOS.

O aplikaci AppCleaner čtěte v článku o čištění disku tady.

Základní okno CoconutBattery poskytuje základní statistiky o baterii – počty cyklů, maximální kapacitu atd.

Díky CoconutBattery se dozvíte důležité informace jako datum výroby počítače a baterie, aktuální úroveň nabití, maximální kapacitu nabití a srovnání aktuálního stavu vůči výrobní kapacitě baterie. Samozřejmě zjistíte také počet cyklů baterie, aktuální teplotu a servisní stav.

1 cyklus baterie znamená kompletní vybití a nabití veškeré energie v baterii. Je jedno, jestli ji spotřebujete najednou nebo postupně při několika nabíjeních.

Apple odhaduje, že po 1000 cyklech by měla baterie Macbooku držet 80 % své původní kapacity. Baterie tak může fungovat mnohem déle, vydrží ale kratší dobu provozu.

Stárnutí baterií a snižování jejich životnosti je závislé na mnoha faktorech včetně četnosti nabíjení, vystavování extrémním teplotám atp. Se snížením opotřebení pomůže zapnutá funkce optimalizace nabíjení baterie o které si můžete přečíst v tomto článku.

Základní verze programu vám řekne vše potřebné a většině uživatelů bude stačit. Do záložky history můžete ukládat hodnoty baterie a sledovat je v průběhu času. Záložka iOS Device (po připojení iPadu nebo iPhonu přes kabel), zobrazí informace o jejich bateriích.

CoconutBattery můžete stahovat z oficiálních stránek. Aplikaci stačí přetáhnout do složky aplikací a spustit.

Můžete také vyzkoušet 14 dní prémiové verze a následně si ji koupit za zhruba 300 Kč. Placená verze má několik dodatečných funkcí jako jsou připojení iOS zařízení přes WiFi, celoživotní analýza baterie atd.

CoconutBattery můžete v nastavení spustit na pozadí a tím aplikaci používat v horním menu. Výhoda je ta, že zde uvidíte odhadovanou dobu provozu na baterii, což byla funkce, kterou macOS před pár lety odstranil.

CoconutBattery běžící v horním menu. Odhadovaná doba provozu je velkým přínosem.

Aplikaci minimálně vyzkoušejte, nic za to nedáte. CoconutBattery je velmi šikovná utilitka bude se vám hodit minimálně při analýze kupovaného Macbooku z druhé ruky.

Jak zjistit počet cyklů baterie Macbooku v macOS

Poznámka na konec:

Některé informace a počet cyklů baterie zjistíte i přímo v systému MacOS bez CoconutBattery. Stačí v horním menu kliknout na jablíčko, zvolit O tomto Macu a pak Systémový profil. Data o baterii najdete v záložce napájení.

Informace o baterii přímo v systémovém profilu MacOS

Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *