Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nevztahuje se na vás výměnný servisní program?

David Hořínek 1

Apple je oficiálně v ČR nazývá „Programy prodloužení záruky na výměnu a opravy“. Ve zkratce – pokud máte prošlou zákonnou záruční lhůtu a objevíte problém se zařízením od Apple, zkuste se podívat, pokud se vás netýká prodloužená záruka. Můžete si tak ušetřit spoustu peněz za placenou opravu.

Co když vaše klávesnice nefunguje stoprocentně? Nebo displej Apple Watch samovolně prasknul? Kde seznam aktuálních servisních programů najít a kterých problémů se to týká?

Osobně jsem prodlouženou záruku už využil v roce 2017. Moje Apple Watch Series 0 dovezené ze zahraničí se přes noc rozhodly, že je skvělý nápad nafouknout při nabíjení baterii a vytlačit displej z těla ven. Vypadalo to následovně:

Jednalo se o hodinky zakoupené v zahraničí ještě v době, kdy se u nás Apple Watch neprodávaly. Měly tedy pouze klasickou roční mezinárodní záruku. Naštěstí se servisní programy týkají i zařízení zakoupených mimo ČR a mimo 2 letou záruční lhůtu. Našel jsem si tedy na internetu, že tato závada se stávala a Apple na ni vypsal výměnný program. Zašel jsem do iStylu, kde jsem zmínil můj problém a výměnný program a v rámci něho mi byly hodinky vyměněny dokonce za Series 1, protože Series 0 už nebyly skladem.

Z toho plyne, že pokud máte nějaký problém, který je třeba fyzicky opravit, vždy se podívejte na seznam aktuálních programů a pak teprve případně řešte placenou opravu.

Jaké programy aktuálně Apple nabízí?

Pokud svůj přístroj naleznete mezi výměnnými programy, není ještě vyhráno. Většinou se chyba týká konkrétní série zařízení, což si můžete ověřit přímo na stránce programu, kde stačí zadat sériové číslo zařízení, které lze zjistit v iOS v Nastavení – Obecné – Informace.

Na počítačích Apple naleznete zase sériové číslo při kliknutí na jablko vlevo nahoře, a pak O tomto Macu.

Výměna iPadu Air, kde přestal fungovat displej

Tento program je nejnovější přírůstek do rodiny. Vztahuje se na iPady Air 3. generace prodávané mezi květnem a říjnem 2019, kde displej pouze problikne ale nezapne se.

Výměna iPhonu 6S/Plus, kde se telefon nezapne

Tento program se týká iPhonu 6S nebo 6S Plus prodávaných v období od října 2018 do srpna 2019. Chybu poznáte tak, že se iPhone nechce zapnout.

Výměna klávesnic u Macbooku, Macbooku Air a Macbooku Pro

O tomto programu jsem psal už v předchozím článku. Klávesnice butterfly byl průšvih a Apple to ví. Proto se tento program vztahuje prakticky na všechny notebooky, které tento typ klávesnic mají. Tedy všech 12 palcových Macbooků, nejnovějších Macbooků Air a všech Macbooků Pro od roku 2016. Program zahrnuje notebooky po dobu 4 let od zakoupení. Tento program byste měli využít vždy, když se klávesy zasekávají, písmena se několikrát opakují nebo naopak nepíšou vůbec.

Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Na již zmíněné stránce Apple najdete všechny programy. Včetně výměn prasklých obrazovek u Apple Watch series 2 a 3, výměnu baterie u Macbook Pro nebo třeba i výměnu displeje u iPhonu X.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *