Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenze Vocolinc VP2: Chytrá prodlužovací zásuvka s HomeKitem

David Hořínek 1

Nedávno jsem vám představoval chytrou zásuvku Vocolinc PM5 s měřením spotřeby. Dnes se podíváme na něco podobného – krát čtyři.

Model VS2 nabízí ovládání 4 zásuvek zvlášť a přepěťovou ochranu.

Pro lepší představu o fungování chytré zásuvky od Vocolincu si přečtěte recenzi na menší model PM5. Většina poznámek se vztahuje i na model VS2 a tak se dnes jedná spíše o minirecenzi.

Vlastnosti prodlužovací zástrčky

Vybalená VS2 z krabičky

VS2 nabízí tyto základní vlastnosti:

  • Délka kabelu 1,8 metru
  • Maximální zátěž 2300 W
  • 4 zásuvky – každá zvlášť ovladatelná na dálku i fyzickým vypínačem
  • Přepěťová ochrana
  • Kompatibilita s HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant
  • Podpora 2,4 GHz WiFi

Stejně jako ostatní produkty Vocolincu, prodlužovačka nepotřebuje žádný bridge nebo hub a funguje samostatně. Stačí chytrý telefon nebo domácí centrum (můžete jako centrum nastavit HomePod, AppleTV nebo iPad).

Nastavení Vocolinc VS2

Úvodní nastavení je velice snadné, stejně jako u ostatních Vocolinc produktů. Stačí zapojit do zásuvky, ve Vocolinc aplikaci přidat nový produkt, podržet 10 sekund resetovací tlačítko a naskenovat HomeKit kód. Pak pojmenovat konkrétní zásuvky A, B, C, D. Můžete nechat pojmenování podle písmen, čísel a nebo konkrétně dle připojených zařízení:

Používání Vocolinc VS2

Zkušenost z provozu jsou pozitivní. Přepěťová ochrana nabízí trochu klidu před strachem zničení zapojených spotřebičů. Prodlužku jako takovou nemusíte vytahovat ze zásuvky také z toho důvodu, že můžete vypnout/zapnout pouze konkrétní zásuvku. Rozsvícená dioda vám dá vědět, která zásuvka je v zapnutém stavu. Dioda svítí slabě bílou barvou a ani v noci neruší.

Na obrázku zapnutá prodlužka ale vypnuté jednotlivé zásuvky

Jednotlivé zásuvky jsem si pojmenoval anglicky – PC, Lamp, Monitor, Printer. Díky tomu je můžu pohodlně ovládat také pomocí Siri. Stačí říct něco ve stylu “Hey Siri, turn on the PC” a zásuvka za chvilku zareaguje. Paráda!

Zásuvky jsou od sebe dostatečně daleko, takže si navzájem nepřekáží. Měření spotřeby u tohoto modelu bohužel chybí. Na druhou stranu to kompenzuje přítomnost přepěťové ochrany.

Můj testovací kus bohužel trpí mírným pískáním. Ale to by neměl být problém u všech ostatních výrobků. Hlasitost cívek výrobce udává pouze 12dB. Jedná se tak nejspíš o výjimečný případ.

Celkově se jedná o velmi slušný chytrý produkt, který splňuje vše, co od něj čekáte. Ochrání vaše zařízení a můžete ovládat na dálku až 4 spotřebiče.

Vocolinc PowerStrip VP2 můžete koupit přímo na Vocolinc.cz za 1300 Kč.

Videorecenze Vocolinc VP2

Pokud vás zajímá trochu jiný pohled na tuto zásuvku, podívejte se na videorecenzi Tomáše Vlčka:


Velké poděkování Vocolinc.cz za zapůjčení produktu!

Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *