Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rychlé Apple novinky 8. týdne – výchozí aplikace, Microsoft Office, zpožděné AirTagy

David Hořínek 1

Máme za sebou další týden nového desetiletí. I v tomto se objevilo pár zajímavých novinek. Pojďme se na ně podívat.

Umožní Apple zvolit jiné výchozí aplikace?

Objevily se zvěsti, že Apple zvažuje velkou změnu pro iOS 14. Konkrétně takovou, že by bylo možné zvolit výchozí aplikace od vývojářů třetích stran. Mohlo by to tedy znamenat, že by se hudba automaticky pouštěla například přes Spotify, webové stránky by se otevíraly v Google Chrome nebo i e-mail by nemusel využívat aplikaci od Apple.

V dnešní době, kdy ostatní vývojáři nabízí velmi kvalitní aplikace, by tato možnost přišla již pět minut po dvanácté. Ne každý využívá Apple Music. Ne každému se pracuje dobře s Apple mailem. Apple tuto možnost nepochybně zvažuje. A nejspíš o ní přemýšlel už několikrát. Promýšlí každou variantu a možnost. Osobně bych ale možnost výběru ocenil, i když u mailu a prohlížeče bych zůstal u stávajících možností.

Poznámka: Aktuálně je možné nechat zahrát hudbu přes Spotify, pokud například Siri řeknete „Play Offspring on Spotify“ tak po prvotním dovolení přístupu to bude fungovat. Do budoucna jde ale o situaci u ostatních aplikací a taky, aby uživatel jiného přehrávače nemusel pořád komandovat Siri „on Spotify“.

Spotify na Homepodu

Jako jedna z velkých nevýhod se u chytrého reproduktoru často uvádí nemožnost využívání jiných hudebních aplikací. Přes Spotify do Homepodu sice hudbu pustíte přes AirPlay, ale napřímo to Siri už nepřikážete. V souvislosti s předchozí zprávou tak souvisí i tato – novinka by mohla být v iOS 14.

Klíčky k autu půjdou poslat přes iMessage

O novém CarKey API v betě další verze iOS jsem už psal v předešlém příspěvku. V novém reportu se objevilo, že virtuální klíč k odemčení auta by mělo jít zaslat i někomu jinému. Teoreticky tak můžete dovolit někomu z rodinu dovolit odemčít auto, i když jste doma a normální klíče máte u sebe.

Další využití této služby mě napadá u sdílených služeb a půjčování aut. Vzdálené zasílání klíčů by mohlo velmi usnadnit sdílení přístupu k půjčovaným vozidlům.

Nová Microsoft Office aplikace

Microsoft uvedl novou Office aplikaci sjednocující Word, Excel i PowerPoint v jednom balíčku. Prozatím vyšla pouze na iOS. Verzi pro iPad OS prý můžeme očekávat později, ale je v plánu. Aplikaci stahujte v AppStore.

Koronavirus zpožďuje výrobu AirTagů

AirTagy, vyhledávací přívěsky s ultra-wideband technologií, čeká údajně zpoždění. Jedním z hlavních důvodů má být zpoždění výroby kvůli komplikacím kvůli šíření koronaviru.

Asi nejsem jediný, který si myslel, že AirTagy, konkurence přívěsků Tile, přijde v září minulého roku, kdy byl zároveň představen iPhone 11 s technologií Ultra Wideband, která umožňuje přesné vyhledávání ostatních zařízení v místnosti. Došlo ale ke zpoždění. Můj tip je, že se objevily jisté problémy a Apple nechce riskovat podobný průšvih jako po představení AirPower.

Všichni si pamatujeme známou podložku, která měla být schopná napájet bezdrátově tři zařízení najednou bez ohledu na jejich umístění. Nakonec Apple sám uznal, že přecenil své síly a zamýšlené zařízení nedokáže (alespoň prozatím) vyrobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *