Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “AirDrop”

AirDrop na iPhonu, iPadu – posílání souborů, řešení problémů

David Hořínek 0

AirDrop umožňuje velice rychle a snadno sdílet i větší množství velkých souborů. Jedná se o spolehlivý způsob přenosu dat na blízkou vzdálenost. Lepší, než posílání obrázků přes WhatsApp nebo Facebook, kde hrozí snížení jejich kvality.

Chcete poslat kolegovi vizitku kontaktu? Podělit se s kamarádem o fotky z výletu (a nepoužívat sdílená alba)? Přeposlat rychlý odkaz ze Safari? Tohle a ještě víc zvládne právě AirDrop.

Dnes si ukážeme, jak AirDrop používat a jak vyřešit případné problémy, pokud nefunguje.

Pokračovat ve čtení

Iluze jablečné dokonalosti – když to funguje a pak najednou nefunguje – třeba AirDrop

David Hořínek 0

Můj kamarád Michal se mi nedávno ozval s jedním problém. Že si prý už neví rady. Přítelkyni koupil nový telefon, chtěl se před ní předvést jako pořádný macho borec, že jí ukáže kouzelnou Apple magii - AirDrop. Jenže ouha. AirDrop vždy fungoval a zrovna v ten moment prostě ne a ne.

V blesku rychlé inspirace jsem to nazval pracovně iluze jablečné dokonalosti. Všichni jsme zavření v dokonalé rajské zahradě Apple ekosystému. Vše spolu mluví, spolupracuje. Jede to jak po másle v 99 % případů. A pak přijde ten jeden jediný moment, kdy to nefunguje, člověk zuří, ale co je nejhorší - vlastně se hrozně špatně zjišťuje, proč to hergot nefunguje.

A nebojte, na konec tohohle zamyšlení dám i pár rád, co s tím AirDropem. :-)

Pokračovat ve čtení