Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “spotlight”

Jak zálohovat Apple počítač pomocí Time Machine

David Hořínek 1

Time Machine je neuvěřitelně snadný způsob, jak si zálohovat kompletní Mac nebo Macbook. Můžete pak oživit staré nebo smazané soubory a obnovit celý počítač, pokud systém havaruje.

Nastavit Time Machine zvládne naprosto každý. Budete k tomu potřebovat pouze externí disk.

Už nedopusťte ztrátu nenahraditelných rodinných fotek nebo cenných pracovních dat!

Pokračovat ve čtení

Klávesové zkratky MacOS – 1. díl návodu

Honza Kalabus 1

Není to tak dávno, kdy se vyskytla možnost přestoupit v rámci firemních politik z DELL Latitude 7300 na MacBook Air. Rozhodování asi nebylo tak těžké, a tak jsem rozšířil sbírku aktivních Apple zařízení v domácnosti.

V rámci instalace a provázání jednotlivých zařízení pomocí iCloud nebyl nejmenší problém. Problém nastal v uživatelsky nepříznivému prostředí uživatele Windows kvůli klávesovým zkratkám využívaných denně k jednoduché práci - psaní mailů, tvoření tabulek, vyhledávání v systému, tvoření cenových nabídek.

Pojďme se podívat na základní klávesové zkratky v MacOS, které vám neskutečně usnadní život.

Pokračovat ve čtení

Jak využívat Spotlight hledání v iOS a MacOS naplno

David Hořínek 2

Jak spustím rychle aplikaci? Jak najdu konkrétní e-mail? Jaký je aktuální kurz eura? Jak provedu rychlý výpočet? Nejrychlejším řešením je vždy hledání Spotlight.

V poslední době jsem si u svých známých všiml, že málokdo využívá na iPhonu nebo iPadu hledání pomocí funkce Spotlight. A kdo ji zná, ten už neví o některých pokročilejších možnostech, které velice zjednodušují život. Tak se pojďme na spotlight podívat.

Všechny tipy fungují i na Macu!

Pokračovat ve čtení