Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple Arcade: levné předplatné s velkým počtem kvalitních her bez reklam

David Hořínek 2

Apple Arcade je placená služba, díky které můžete za nízký měsíční poplatek hrát spoustu her na iPhonu, iPadu, Apple TV nebo Macu. Všechny hry jsou důkladně vybrány a spolufinancovány Applem. Navíc bez reklam či jakýchkoliv nákupů uvnitř aplikací, což považuji za velký nešvar dneška.

139 Kč za měsíc je skvělá částka za něco, co vám dá neomezené hraní a širokou škálu titulů. A co je na tom ještě lepší? Pokud využíváte rodinné sdílení, pak za tu stejnou cenu může hrát až 6 osob. Můžete začít hrát třeba na telefonu a pokračovat na počítači, televizi nebo iPadu.

Apple Arcade je výborná věc. A za cenu nižší než lístek do kina nabízí zábavu na spousty hodin. Pojďme se podívat na malou část z toho všeho.

Na Apple Arcade je skvělá to, že nabízí přes 100 her. Prakticky každý si může vybrat. Nemluvě o tom, že první zkušební měsíc je zdarma – nemáte co ztratit. Stačí spustit aplikaci AppStore a v záložce Arcade odstartovat zkoušku zdarma – není co ztratit. V karanténě se teď nudíme všichni. Arcade nabízí skvělou hodnotu za peníze a před koncem zkušebního období ho můžete bez problémů zrušit. Nelíbí se vám nic z aktuální nabídky? Apple přidává nové hry zhruba každý týden.

Osobně jsem vyzkoušel několik her, které mě zaujaly z různých důvodů. Většinou proto, že některé z nich Apple velmi protěžuje v reklamách nebo AppStoru.

Sneaky Sasquatch

První hru, kterou jsem na Apple Arcade zkoušel byl „plíživý seskvoč“ (alespoň tak sasquatche překládají oficiální editorialy na AppStore). Jedná se o titul spíše odpočinkový, zaměřený na oddechové hraní bez znalostí složitějších herních mechanismů.

Seskvoč bydlí v přírodním parku, který chtějí zavřít. Proto musí sehnat peníze pro jeho záchranu. Seskvoče čeká plížení okolo návštěvníků parků a vykrádání jejich ledniček a piknikových košů. I on totiž musí jíst. Čeká ho ale také lyžování, závodění v autech, rybaření a spoustu dalších aktivit. Pozor ale na rangery, kterým se vaše volné pobíhání po parku nebude líbit.

Je to pohodovka na pár hodin. Doporučuji hlavně pro děti, které okouzlí kreslená grafika. Dohrání zabere pouze pár hodin.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

První Oceanhorn, který vyšel v roce 2013, byl označován jako jedno z prvních, větších RPG na mobilní jablečnou platformu. Sklidil velký úspěch. Druhého dílu jsme se ale dlouho nedočkali. Doba moc nepomáhala, celý trh se přeměnil k velice levným hrám nebo k těm, které jsou zdarma ale neustále vás obtěžují s platbami. To nebyl vhodný čas pro drahé a velké RPG. To naštěstí pomohla změnit služba Arcade.

Oceanhorn 2 přináší velký svět pro více než 15 hodin hraní. Budete bojovat proti nepřátelům se svými pomocníky. Po cestě vás čeká spousta questů a logických hádanek. Dám vám malý tip – zkuste Oceanhorn hrát pomocí Playstation 4/Xbox One ovladače. Je to hra pro dobrodruhy a pro ty, které mají na to více času. Určitě si ji užijete více na iPadu než na iPhonu.

Oceanhorn 2 najdete na AppStore.

https://youtu.be/_eZEN1aRM94

Hot lava

Taky jste jako malí hráli „podlaha je láva“? Dostat se na druhou stranu pokoje skákáním přes nábytek bez dotnutí podlahy? Tak přesně o tom samém je Hot lava. S postavičkou v první osobě se musíte dostat z jedno konce levelu na druhý a to bez dotknutí podlahy. Tahle hra je od vývojářů Klei Entertainment, kteří můžou i za vynikající Don’t Starve, survival hru, která byla převedená i pro iOS.

Hrát můžete sami nebo proti ostatním hráčům. Cílem pak bude co nejvyšší přesnost a rychlost. Tohle je zkrátka bomba. Navíc s uvedením nového iPadu Pro s LIDAR skenerem vývojáři chystají promítnutí levelu do reálného světa.

Hot Lava najdete na Appstore.

A důvod proč mě Hot Lava začal bavit okamžitě je samozřejmě legendární video „Floor is Lava“ od RocketJump:

WHAT THE GOLF?

Upřímně tahle hra je tak bizarní, že vlastně ani nevím, jak bych ji popsal, aniž bych vám zkazil zážitek z jejího hraní. Každopádně jestli čekáte klasický golf… tak to rozhodně tohle není.

Představte si, že se chystáte ke švihu holí, a místo míčku směrem k jamce letí vaše hůl nebo samotný hráč. 😀 Snad napoví blíže samotný trailer.

Co dodat. Tahle hra vypadá, jak kdyby si autoři dali při programování pokaždé pořádnou porci LSD. Stojí za to a hodně se u ní pobavíte. Tady není nad čím váhat.

What the golf? můžete stahovat na AppStore.

Outlanders

Vesničané si chodí v přírodě, kácejí stromy, sejí pole, sbírají plody lesa, staví cesty a domy. Goblini těží samozřejmě zlato. Outlanders je mírná simulace stavění vesnice, která je spíše odpočinková. Umožní vám postavit si vesnici přesně dle svého gusta s velkými možnostmi mnoha postav i objektů na stavění.

Outlanders patří k pohodovějším titulům a bude se líbit především těm, kteří se neradi stresují a rádi si hrají se světem do detailů.

Outlanders můžete stahovat na AppStore.

Apple Arcade v souhrnu

Myslím, že nejsem sám, který Apple Arcade považuje aktuálně za nejlepší hodnotu v rámci placených služeb Apple. Za 140 Kč měsíčně můžete mít obrovskou knihovnu her, které vás zabaví na hodně dlouhou dobu.

Pokud jste dosud Apple Arcade nezkusili tak neváhejte – vyzkoušejte alespoň trial verzi na měsíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *