Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple Music, Arcade, News Plus, TV Plus, iCloud, Fitness = Apple One – balíček všech služeb

David Hořínek 2

Apple Music, Apple Arcade, Apple News+, Apple TV+, iCloud. To jsou služby, za které se dá nyní platit pouze jednotlivě. To by se mělo brzy změnit.

Mark Gurman z Bloombergu tvrdí, že při uvedení další řady iPhonů, Apple představí balíček všech služeb – ten má interní jméno Apple One.

Jak by takový balíček měl vypadat?

Aktuální Apple služby a předplatné

Apple Arcade spojuje kvalitní hry a nulové reklamy za jeden měsíční poplatek

Pokud některou z dále uvedených služeb nepoužíváte, nebo neznáte, dovolte mi jejich krátký popis.

Apple Music umožňuje neomezený přístup k 60 milionům skladeb. Můžete je streamovat nebo ukládat do telefonu a poslouchat offline. Hudební knihovna se synchronizuje napříč všemi zařízeními. Můžete si skládat svoje playlisty, nebo si nechat doporučit nové songy umělou inteligencí. Součásti Apple Music jsou také rádia, synchronizované texty písniček nebo exkluzivní alba.

Apple Arcade nabízí za jedno předplatné více než 100 her, které jsou koprodukované spolu s Applem. To znamená vysokou kvalitu, žádné reklamy ani nákupy v aplikacích. Řekněte konec truhličkám za dva tisíce korun. Skvělým bonusem je to, že se uložené hry synchronizují mezi iPhonem, iPadem, Apple TV a Macem. Můžete tedy začít hrát třeba na telefonu a pokračovat doma na počítači.

O Apple Arcade jsem psal na blogu už v dubnu.

Apple TV+ je placená služba nabízející exkluzivní obsah, který nenajdete nikde jinde (jako třeba na HBO nebo Netflixu). Současný výčet je nižší, ale do budoucna se bude zvětšovat. Navíc některé počiny, jako třeba The Morning Show, získaly kladné přijetí diváků i ocenění. Velký bonus? Pokud si koupíte nové Apple zařízení, dostanete první rok Apple TV+ zcela zdarma.

Úložiště iCloud je asi známé každému. Provádíte na něj zálohy všech zařízení, zálohujete fotky, kontakty, připomínky, kalendáře, poznámky, zprávy, soubory a mnoho dalšího. Každý uživatel má v základu 5 GB zdarma, což je dnes žalostně málo. Proto většina lidí připlácí minimálně za dalších 50 GB. iCloud je dnes již plnohodnotným soupeřem Dropboxu v ukládání souborů do cloudu.

Apple News+ je relativně novou službou, navíc kvůli omezení autorských práv také přístupnou pouze ve vybraných zemích. Jedná se o agregační službu, která sdružuje mnoho novin a magazínů na jednom místě, včetně obsahu přístupném pouze pro předplatitele. Nedávno služba News+ dostala zajímavý upgrade, kdy nejdůležitější zprávy jsou distribuované také audio formou.

Podoba Apple One balíčku

Apple Music je silným konkurentem Spotify

A teď zpět k domnělému balíčku. Markovy zdroje z Apple tvrdí, že by mělo být několik úrovní:

  • Základní – Apple Music, Apple TV+
  • Vyšší – Music, TV+, Apple Arcade
  • Nejvyšší – Music, TV+, Arcade, Apple News+
  • Premium – Music, TV+, Arcade, News+, iCloud úložiště

Balíčky by kupujícímu měly ušetřit od 2$ (cca 44 Kč) až 5$ (110 Kč) u nejdražšího balíčku.

Tato udávaná sleva je dle mého názoru nedostatečná. Za služby dnes Applu zaplatíte následující částky:

  • Apple Music – individuální 149 Kč, rodinný tarif 229 Kč
  • Apple Arcade – individuální 139 Kč, rodinný tarif je součástí
  • Apple TV+ – individuální 139 Kč, rodinný tarif je součástí
  • Apple News+ – u nás nedostupné, v zahraničí 10$ – cca 220 Kč
  • iCloud úložiště – 50GB 25 Kč, 200GB 75 Kč, 2TB 249 Kč

Maximální cena za služby je tedy pro jednotlivce 896 Kč měsíčně. S nejmenším iCloudem je to 672 Kč. Byla by taková sleva pro vás motivační pro zakoupení celého balíčku?

Balíčkový chaos

Balíčku služeb se podle mě dočkáme zcela jistě, to je pouze otázka času. Apple by do něj mohl zahrnout i služby dostupné pouze v USA. Služby jsou navíc pro Apple čím dál tím důležitější. Díky nim se totiž zbavuje postupně závislosti na prodejích iPhonu a kategorie služeb nyní generuje kolem 50 miliard dolarů ročně.

Celé se mi to zdá ale poněkud zvláštní. Apple vždy propagoval jednoduchost – rozdělení balíčku do pěti úrovní je velmi chaotické a nepřehledné.

Mám otázku – jak to řeší situaci, kdy bych chtěl poslouchat muziku, hrát hry a mít trochu vyšší úložiště? Přeci si nebudu kupovat nejvyšší úroveň, kde mám TV+ a News+, o které nemám zájem.

Řešení – nechte každého nadefinovat svůj balíček

Apple News+ se zdá být pro vydavatele zatím mírným zklamáním

Kvůli výše uvedenému problému navrhuji následující:

Nechte každého vybrat balíček podle sebe. Já bych si třeba vybral Apple Music, Apple Arcade a 200GB úložiště na iCloudu. Apple by mi pak mohl vypočítat slevu dle nějakých předem určených kritérií. Třeba podle celkem utracené částky.

Tajemná a nová fitness služba

Z Markova článku ještě vyplývá jedna zajímavá věc. Apple údajně připravuje Fitness předplatné. Součásti by měly být virtuální účebny nebo kurzy se šňůrou fitness cvičení (workoutů). Zkrátka cvičení u vás doma. Nejspíš se dá očekávat i úzká provázanost s Apple Watch a případně aplikací Kondice (Aktivita) a Zdraví.

Apple není u balíčků nováčkem

Studentské předplatné za 69 korun nabízí skvělou hodnotu pro studenty

Již nějakou dobu nabízí Apple balíček Apple Music pro studenty za nízkou cenu pouhých 69 korun měsíčně. Navíc dostanete Apple TV+ zcela zdarma. Stačí být pouze studentem a tento status si nechat přes Apple ověřit.

Uvidíme v září, říjnu nebo později…

Uvedení balíčku by mohlo být podle dostupných informací při představení iPhonu 12. To je naplánovano na přelom září-říjen. Realita však může být jiná a nakonec i samotný balíček může být uveden ve zcela jiné podobě.

Jaký balíček byste uvítali vy? A jaká sleva je pro vás zajímavá?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *