Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple Watch GSM/Cellular přichází do Česka

David Hořínek 0

Konečně jsme se dočkali. Po skoro 4 letech si zavoláte přímo z Apple Watch přes LTE i bez iPhonu! Kolik vás to bude stát?

Aktualizováno 7. 6. 2021 ve 12 hodin o vyjádření t-mobilu.

V nabídce různých prodejců se začaly objevovat Apple Watch s konektivitou LTE. Do takových hodinek lze nahrát eSIM a volat s nimi nebo odesílat zprávy i mimo dosah spárovaného iPhonu nebo WiFi.

Apple představil Cellular hodinky s Apple Watch Series 3 v roce 2017. Až do dnešních dnů jsme vyhlížení LTE verzi marně.

Bližší informace zatím chybí. Operátoři mlčí a tak se neví, jestli se za aktivaci eSIM v Apple Watch bude platit jednorázově nebo měsíčně. Je dost pravděpodobné, že zákazníci za druhou SIM dostanou k faktuře nějaký poplatek. Snad to bude něco rozumného ve formě 100 Kč/měsíc a operátoři se nepokusí tuto situaci vyždímat ve svůj prospěch.

Apple Watch Series 3/Series 6/SE

Podmínky užívání tedy zatím neznáme. Možná se je dozvíme po dnešní konferenci WWDC, kdy Apple představí watchOS 8. Alespoň je známá prodejní cena Cellular verzí hodinek:

  • Apple Watch Series 6 GPS 40mm – 11 490 Kč
  • Apple Watch Series 6 GPS + Cellular 40mm – 14 290 Kč
  • Apple Watch Series 6 GPS – 12 290 Kč
  • Apple Watch Series 6 GPS + Cellular 44mm – 15 090 Kč

Příplatek za LTE verzi Apple Watch Series 6 je v obou velikostních verzích 2 800 Kč. Dle mého názoru to není příliš mnoho za výrazné rozšíření funkcí hodinek. Pokud chcete ušetřit, pak LTE verzi nabízí také cenově prostřední model Apple Watch SE:

  • Apple Watch SE GPS 40mm – 7 990 Kč
  • Apple Watch SE GPS + Cellular 40mm – 9 390 Kč
  • Apple Watch SE GPS 44mm – 8 790 Kč
  • Apple Watch SE GPS + Cellular 44mm – 10 190 Kč

Dle očekávání je příplatek za Cellular u Apple Watch SE menší a činí přesně polovinu – 1 400 Kč.

Apple Watch Series 3 svoje Cellular verze nedostaly a podle mě je to důkaz, že v září budou vyřazeny z prodeje. Každopádně dnes večer se můžeme těšit na konferenci, kde se dozvíme víc informací. Čeští operátoři zatím uvedení na oficiální stránce Applu nejsou. Samotný T-mobile mi teď potvrdil, že nemají bližší informace. Nebo je spíš nyní nechtějí/nemohou říct. 😉

Hodinky si prozatím lze předobjednat. Přesnou dostupnost iStyle ani Alza zatím neuvádí. Na Apple.cz se nové hodinky zatím neprodávají. To se pravděpodobně změní aktualizací obchodu po večerní konferenci.

Aktualizace:

T-mobile již vydal menší prohlášení. Detaily a ceník stále nemáme ale prodej hodinek zahájí oficiálně od 14. 6. 2021 a s tím zveřejní i dostupnost, ceníky a tarify. Dle posledního slova si budeme muset za Apple Watch s eSIM (ne)čekaně zaplatit:

Čtěte více:

iOS 14.5 – odemykání iPhonu i v roušce pomocí Apple Watch

Vyplatí se upgrade na Apple Watch SE?

Srovnání chytrých hodinek Apple Watch a Garmin Vivoactive 4

Senzor okysličení krve v Apple Watch Series 6 má problémy


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *