Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nové iMacy a Macbooky pro rok 2021 vypadají skvěle

David Hořínek 0

Normálně o produktových spekulacích nepíšu. Ale hergot! Za posledních pár dní se objevilo pár skvělých zpráv a já vážně doufám, že všechny dopadnou dobře.

Nové počítače od Apple by mohly být vážně super!

Spekulace a drby jsou zároveň fajn ale taky prokletím. Skvělé jsou z toho důvodu, že díky nim může zákazník mírně korigovat svoje rozhodnutí o aktuálním nákupu. Hodně ale věci komplikují – přicházíme o moment překvapení, dokážeme se také nadchnout pro vlastnosti a funkce, které nakonec do finálního produktu nepřijdou.

Tak jako tak – berte je s rezervou. Na druhou stranu tyto úniky jsou od Marka Gurmana, který patří mezi ty spolehlivější novináře, kteří uveřejňují spekulace. Tak pojďme na to.

Nezapomeňte navštívit článek Nákupní průvodce Apple produktů – přehled aktualizačních cyklů. Ten vám dokáže vždy poradit, kdy je dobrý čas pro nákup konkrétního stroje.

iMac 2021

Aktuální iMac 2020

Nový iMac by se měl konečně po 8 letech dočkat výraznějšího vylepšení. V roce 2012 došlo pouze k menší úpravě – zeštíhlení a zaoblení těla, včetně odstranění DVD mechaniky.

Rámečky kolem displeje by se měly zmenšit a stejně tak výrazná „brada“.

Pokud by Apple udělal to samé jako u iPadu Pro, pak by menší iMac 21,5″ mohl využít stejné tělo a zvětšit displej na zhruba 23-24″. Naopak větší iMac by si zachoval 27″ displej a zmenšily by se pouze okraje a brada. Celkově by design měl připomínat hranatý displej Pro Display XDR, který má rovná záda.

Apple MacPro a ProDisplay XDR

Nový iMac se samozřejmě nevyhne přechodu od Intelu na Apple Silicon. Pohánět by ho měla výkonnější verze „M“ čipu, který zatím ještě není na trhu. Nedostane tedy „nejpomalejší“ M1 čip, který je v aktuálním Macbooku Air, Macbooku Pro 13″ a Macu Mini.

Bohužel to vypadá, že do iMacu se zatím stále nedostane FaceID, stejně jako do ostatních aktualizovaných modelů.

Čtěte více:

Macbook Air 2021

Apple Macbook Air 2020 s M1 čipem

Aktuální Macbook Air je díky M1 čipu a vyměněné klávesnici opět notebookem, o kterém se dá říct, že je ve své třídě nejlepším přenosným počítačem. Díky spolehlivému psaní, velmi rychlému M1 čipu, kvalitnímu displeji, velkému touchpadu a obrovské výdrži na baterii se jedná o vynikající volbu a neuděláte s ním chybu.

Apple očividně chystá jeho vylepšenou verzi na druhou polovinu roku 2021. Měl by být tenčí a lehčí, což očividně čistě pasivní chlazení a úsporný čip umožňuje – jen doufám, že to nebude na úkor výdrže na baterii.

Návrat by měl slavit MagSafe – magnetický nabíjecí kolektor, který spoustu z nás stále miluje. Air by také měl dostat M čip druhé generace. Nebo možná upravený a rychlejší M1 čip. Teprve uvidíme, jak to bude fungovat. Údajně měl být uvažovaný také 15″ model Airu, který byl nakonec zaříznutý.

Magnetický MagSafe konektor u notebooků Apple

Čtěte více:

Macbook Pro 14″ a 16″

Větší Macbook Pro 16″ byl naposledy redesignovaný v roce 2019. Došlo k navýšení výkonu, zvětšení obrazovky, zlepšení chlazení. Celkově šlo o velký úspěch. Ještě většího úspěchu se ale čeká od jeho následovníka.

Menší 13″ model by se totiž měl dočkat zvětšení displeje o palec nahoru. Oba dva notebooky by měly ztratit kontroverzní touchbar, který vešel u majitelů spíš v nemilost. A další skvělé zprávy? Přidaný MagSafe konektor pro nabíjení a také slot na SD karty.

Apple by tak mohl konečně vyřešit všechny neduhy po kontroverzním redesignu v roce 2016, kde přišla špatná Butterfly klávesnice, ztenčení notebooků a odstranění portů.

Příjemným bonusem má být lepší a jasnější displej.

Čtěte více:

Mac Pro a levnější externí displej

Apple Mac Pro

Mac Pro je nádherným kouskem hardwaru. Excelentní design, ale také vysoká cena. Problém je v tom, že v některých úkonech jsou nové M1 počítače skoro stejně výkonné, jako tady ta obrovská mašina plivající oheň.

Apple tedy připravuje aktualizovanou verzi, kde bude hrát prim stále Intel. Na druhou stranu se ale údajně chystá levnější a o polovinu menší verze, kde by měl být právě nejvýkonnější M čip. Tato verze by mohla připomínat legendární Apple PowerMac G4 Cube – počítač, který hrozně chci mít doma. 🙂

Apple PowerMac G4 Cube

Bonusem je to, že Apple chystá nástupce externího Thunderbolt displeje. Vycházet by měl z ProDisplay XDR, ale samozřejmě s horšími vlastnostmi. Ale také cenou. Displej za 5 000$ si obyčejní lidé nekoupí. 🙂

27 palcový Apple Thunderbolt displej

Další střípky

Bohužel to vypadá, že letos se nedočkáme na nových počítačích dvou velmi žádaných funkcí – FaceID a konektivity na internet.

Apple tyto funkce pro Apple Silicon vyvíjí, ale vypadá to, že je stihne až na další rok. Ostatně – kdyby letošní modely byly tak moc dokonalé, tak přece nemají lidi důvod kupovat ty další. 🙂


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *