Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

3 nejhorší Apple produkty z roku 2020

David Hořínek 1

Dokonce i velký a slovutný Apple dělá přešlapy. Za minulý rok jich moc nebylo. Ale přesto je dokážeme najít.

Tipnete si, které to budou, než si přečtete článek? Jeden „produkt“ je spíše celá kategorie produktů.

Nezapomeňte si přečíst předchozí žebříček shrnující ty nejlepší produkty Applu za rok 2020 – čtěte zde.


Pouzdro AirPodů Max

AirPods Max obal

O prvním místě jsem vážně dlouho přemýšlet nemusel. Cena Airpodů Max (16 500 Kč) je velmi ožehavým tématem. Ale dle mnoha recenzí oprávněná a jedná se o nejlepší Bluetooth sluchátka na trhu s technologií ANC (aktivní potlačení hluku). U jedné věci se ale všichni shodli, že se vážně nepovedla – samotné pouzdro na sluchátka.

Neplní totiž svoji funkci. Sluchátka díky němu nejsou skladnější a co je horší – pouzdro je nechrání. Části sluchátek koukají ven a můžou se tak poškodit. Nemluvě o hlavovém mostu, který nechrání vůbec a který navíc máte využít k nošení sluchátek. Díky tomu se sluchátka nosí jako kabelka.

Jediná funkční věc pouzdra tak je přechod do úsporného režimu baterie díky zabudovaným magnetům. Sluchátka ale do tohoto módu přejdou tak jako tak, i když o trochu déle. Baterii to příliš neovlivňuje.

Samozřejmě to netrvalo dlouho a objevily se vtipy, že pouzdro vypadá jako kabelka nebo podprsenka. 🙂

Pouzdro Airpodů Max jako podprsenka

Další čtení:

Příslušenství MagSafe

Příslušenství MagSafe

Tohle bude asi trochu kontroverzní položka. MagSafe je totiž skvělým nápadem. Integrovaný magnet do zad telefonu má široké možnosti využití. Apple uvedl kryty s magnetem, peněženku na záda telefonu nebo třeba bezdrátovou nabíječku. Problém je v pár případech ale samotné provedení.

Například průhledné kryty s integrovaným magnetem vypadají vážně špatně. Mají je proto, aby stále byla síla magnetů dostačující při připojení dalších příslušenství. A stojí 1 490 Kč.

Červený průhledný kryt s MagSafe

Nebo MagSafe kožená peněženka. Stojí 1 790 Kč a na telefonu zkrátka nedrží. Má totiž čistě hladká záda, takže po skleněných zádech telefonu klouže. Magnet ji nedrží dostatečně. Přitom stačilo přidat na zadní stranu třeba nějakou gumu. Navíc při zasunutí telefonu do kapsy většinou peněženka zůstane venku a spadne na zem.

Kožená peněženka MagSafe

Velmi drahá dvojitá nabíječka MagSafe je praktická věc. Ideální na cestování. Jenže stojí 3 990 Kč. A to v balení není ani potřebný adaptér do zástuvky. 20W od Applu stojí 590 Kč. Celková cena tak činí mastných 4 580 Kč. Aby to nebylo málo, pokud nepoužijete 30W adaptér tak nabíječka bude nabíjet pouze iPhone nebo Apple Watch ale nikoliv oboje zároveň.

Dvojitá nabíječka MagSafe

No a v neposlední řadě jde také o samotnou nabíječku MagSafe. Pominu teď kontroverzní odstranění nabíječek a sluchátek z obalů. Místo toho zmíním to, že MagSafe nabíječka je sice z pěkného hliníku. A je dobře funkční. Ale přijde vás na 1 190 Kč. 20W adaptér si opět musíte koupit zvlášť.

MagSafe nabíječka

Nabíječka drží dobře, ale iPhone 12 mini nabíjí místo slíbených 15W pouze výkonem 12W. Navíc posouváním hliníku po povrchu telefonu a obalu může dojít k jejich poškození. Pak se objeví vydřené kruhy. Snad to Apple vyřeší levnější plastovou variantou.

Poškození originálního silikonového obalu nabíječkou MagSafe

Neberte mě špatně. MagSafe je geniální nápad. Jen konkrétní produkty budou chtít trochu doladit. Jsem rád, že MagSafe konečně řeší pro mě velkou nevýhodu bezdrátového nabíjení – při něm totiž nešlo telefon používat a musel ležet na stole.

Čtěte více:

iPad Pro

iPad Pro 2020

Apple měl dobrý rok. Takže pro mě bylo těžké vybrat do tohoto seznamu alespoň ještě třetí produkt. iPad Pro je sám o sobě vynikajícím tabletem, o tom není pochyb. Na druhou stranu loňský update byl mírným zklamáním.

iPad Pro 2020 je totiž téměř totožným strojem jako modelový ročník 2018. Má pouze lepší zadní fotoaparát s LIDAr senzorem a jeho grafika má o jedno jádro navíc. Jinak se jedná o stejné stroje a pokud ve své práci nepotřebujete LIDAr, můžete s čistým svědomím koupit levnější model 2018.

Čtěte více:


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *