Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple oznámil datum vydání iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 a watchOS 7

David Hořínek 0

Jedna z mála věcí, která mě na dnešním eventu překvapila bylo oznámení oficiálního vydání veřejných verzí operačních systémů.

Díky tomu známe datum vydání plnohodnotných verzí.

Bylo totiž oznámeno, že iOS 14 pro iPhony, iPadOS 14 pro iPady, tvOS 14 pro Apple TV a watchOS 7 pro Apple Watch vyjdou již zítra – tedy 16. září 2020. Nejspíš kolem 19. hodiny našeho času.

Překvapený jsem byl proto, že dosud nevyšel kandidát na finální verzi. Téměř finální verze se označuje jako GoldenMaster (GM). Většinou po vydání GM verze pro testery vychází plnohodnotná a veřejná verze za další týden až dva. Je to poslední šance, jak může Apple opravit finální chyby. Vývojáři si tak musí být nyní velmi jistí, že systém je bez chyb.

Vydaná GM verze iOS 14

Pokud máte nainstalované betaverze systémů, je teď ideální šance neinstalovat GM verzi a odstranit instalační beta profil. Díky tomu budete moci zítra aktualizovat přímo na finální verzi operačního systému. Jinak budete muset čekat na 14.1 nebo 14.0.1.

Pokud vás zajímá, co je v systémech nového, navštivte následující články:

O plnohodnotné verzi MacOS: Big Sur nepadlo ani slovo. Nejspíš tak bude představena až v říjnu spolu s prvními Macy s Apple čipy.

Článek o právě představených Apple Watch Series 6 najdete tady. O novém iPadu Air zase tady.

Pro více novinek sledujte Granátový jablko na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *